сите категории

Производи

Автоматско поврзување чорапи машина 3 3/4 инчи


Место на потеклоКИНА
Име на брендWEIHUAN
Број на моделWHL, WHR, WHT
Големина на цилиндар:3 3/4 инчи,3 1/2 инчи
сертификацијаCE, ISO
Минимална Подреди Кол:1SET
цена:КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Пакување Детали за:КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Време на испорака:КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Начин на плаќање:КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Набавка Способност:КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Испраќам барање
Опис

Автоматски чорапи за поврзување на прстите 

За сите видови чорапи. 

ИмеАвтоматски чорапи за поврзување на прстите 
функцијаобичен
Тери 
Обична и Тери двојна употреба
Избран Тери
Забрза
Обичен: 350 RPM
Тери: 300 вртежи во минута
Избраниот Тери: 
Големина на цилиндар:3 1/2“,3 3/4 ”
Опсег на игли96-220N
Актеатор: 8 парчиња, 9 парчиња и 10 парчиња
Затворање на прстите:Автоматско затворање на прстите

1.Автоматско затворање на прстите

2.WAC Actuator оригинал од Јапонија.

3.Автоматска функција со невидливи чорапи за сите машини.

4. Може да направи различен дизајн на чорапи.

5. Со два еластични прсти од предиво задоволете ја побарувачката на две бои ластик во еден чорап.

6. До 18 колибри за предиво за жакквар, лесни за правење фенси чорапи.


спецификации
МОДЕЛWHL, WHR, WHT
ГОЛЕМИНА НА ЦИЛИНДРОТ3 3/4 инчи,3 1/2 инчи
Опсег на БРОЈ НА ИГЛИ96-220
БРЗИНА НА ТРЧАЊЕ280-350RPM
ФУНКЦИЈАPLAIN
ОБИЧНА И ТЕРИ ДВОЈНА УПОТРЕБА
ТЕРИ
ИЗБРАН ТЕРИ

1.Автоматско затворање на прстите

2.WAC Actuator оригинал од Јапонија.

3.Автоматска функција со невидливи чорапи за сите машини.

4. Може да направи различен дизајн на чорапи.

5. Со два еластични прсти од предиво задоволете ја побарувачката на две бои ластик во еден чорап.

6. До 18 колибри за предиво за жакквар, лесни за правење фенси чорапи.

конкурентна предност

7.Автоматско затворање на прстите

8.WAC Actuator оригинал од Јапонија.

9.Автоматска функција со невидливи чорапи за сите машини.

10. Може да направи различен дизајн на чорапи.

11. Со два еластични прсти од предиво задоволете ја побарувачката на две бои ластик во еден чорап.

12. До 18 колибри за предиво за жакквар, лесни за правење фенси чорапи.

апликации

Бебе чорапи

Чорапи за мажи

Женски чорапи

Спортски чорапи.

3D чорапи.

Невидливи чорапи.

Прашања и одговори на клиенти
    Не одговараше на ниту едно прашање!
Испраќам барање