сите категории

Производи

Машина за чорапи од 5 1/2 инчи


Место на потеклоКИНА
Име на брендWEIHUAN
Број на моделWH-G
сертификацијаCE, ISO
Минимална Подреди Кол:ЕДЕН
цена:КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Пакување Детали за:КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Време на испорака:КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Начин на плаќање:КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Набавка Способност:КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Испраќам барање
Опис
Дијаметар на цилиндар:5 1/2 ИНЧ
Опсег на игли:42-340Игли
Брзина на трчање:200-320RPM
Опции за функции:

Обична функција

Тери Функција

Функција за двојна употреба Plain&Terry

Опции за напојување:

380V 3фаза 50/60HZ

220V 3фаза 50/60HZ

415V 3фаза 50/60HZ

ЦИЛИНДЕР 51/2 ИНЧИ. 

Машина за хулахопки, спортски чорапи. Фудбалски чорапи, чорапи за лизгање на мраз, чорапи од предиво од пердуви, тешки чорапи. 

Кан користи дебели предива за плетење.

спецификации

1.еден цилиндар еден довод

2. MAx 6 бои во една линија, вкупно 13 бои во шари на чорапи

3. Две бои пети/пета.

конкурентна предност

1.Заштита на отворено коло и дизајн на UPS-от.

2. Може да направи голема/мала потпетица.

3. Две еластични фидери достапни за различни бои.

4.Може да направи чорапи палецот да се затвори на страната на копчето.

5. Може да направи делови од прстите десно/лево.

апликации

Машки чорапи, 

Женски чорапи 

Детски хулахопки 

Спортски чорапи. 

Фудбалски чорапи

Прашања и одговори на клиенти
    Не одговараше на ниту едно прашање!
Испраќам барање
Други категории