сите категории

Преглед на изложбата - 17-та меѓународна изложба за купување чорапи во Шангај

Време: 2023-03-08 Посети: 122

17-та меѓународна изложба за купување чорапи во Шангај ќе се одржи во изложбениот салон на Шангај Светски Експо од 21-ви до 23-ти март. Жеџијанг Weihuan Machinery Co.Ltd. ќе учествува на оваа изложба како производител на машини за трикотажа. Нашиот штанд е во сала H1/1C501. Добредојдовте на нашиот штанд.

微 信 图片 _20230308161931


Жеџијанг Weihuan Machinery Co., Ltd. е Државен клуч за високотехнолошки претпријатија, интегриран со истражување и развој, производство, продажба и услуги за сите видови машини за плетење чорапи,Рамна машина за плетење. Тој е еден од најголемите интелигентни производители во целиот свет. Основана во 1999 година, опфаќа 26600 m², со повеќе од 200 вработени, вклучително и 10 високи инженери и над 40 истражувачки специјалисти, лоцирани во индустриската зона Ченгкси во градот Жуџи, Жеџијанг.

Нашите главни производи се: Автоматско поврзување на машина за чорапи, машина за чорапи со двојни цилиндри, 7FT избрана машина за тери чорапи, 6F и 7F машина за горниот дел од чевлите и сите други избрани 6F машина за чевли, фротир, машина за обични чорапи, машина за чорапи од 4-5 инчи и машина за рамно плетење, 4D горен дел од чевли, машина за рамни чевли, машина за јака со жаккард и машина за плетење со јака за пренос и така натаму. Машината со супериорни механички перформанси и одлична услуга по продажбата, одобрена од мнозинството клиенти, е една од најстабилните машини од овој тип машини во Кина. Тие не само што се продаваат добро во Кина, туку се извезуваат и во Европа, Јужна Америка, Африка, Југоисточна Азија, Блискиот Исток и така натаму.

Нашата компанија придава големо значење на изградбата на брендот на производите и управувањето со квалитетот уште од своето основање. Сите производи имаат положено меѓународна CE сертификација, ISO9001 и ISO14001 системска сертификација, со 5 патенти за пронајдок и 70 практични патенти. Веихуан е единствениот што учествува во „Компјутеризирана машина за плетење чорапи“ во индустриската компанија за изготвување стандарди во Жуџи, водечката компанија за нацрт од Zhejiang Manufacture Group. По години акумулација, Веихуан беше оценет како претпријатие за технологија со висок раст во Жеџијанг, нејзината институција за тестирање беше наградена со „State Key Laboratory“ и нејзиниот оддел за истражување и развој е признаен како „Центар за истражување и развој на високотехнолошките претпријатија во провинцијата Жеџијанг“ и „пошта во Жеџијанг -докторска работна станица“ .

Секогаш ќе се придржуваме до концептот „научни и технолошки иновации, во чекор со времето“, ориентирани кон луѓето, со „висока почетна точка, висок квалитет, интелигенција“ како развојна цел, со „обезбедување на повеќе одлични машини и услуги за клиенти“ како цел, продолжете да се подобрувате и дајте голем придонес во развојот на кинеската машинерија за плетење.

Надворешен поглед на компанијата Вехван