сите категории

Извештај во живо од itma2023

Време: 2023-06-08 Посети: 88

На 8-ми јуни, ITMA2023 се одржа во FIERA MILANO RHO MILAN, Италија.

FIERA MILANO RHO MILAN

ZHEJIANG WEIHUAN MACHINERY CO. LTD учествуваше на оваа изложба. Главните производи на компанијата вклучуваат: автоматска поврзувачка машина за трикотажа, машина за трикотажа со двојни цилиндри, машина за трикотажа со два цилиндри, 7FT оптимална машина за трикотажа, 6F и 7F машини за горните чевли, други машини за преферирани основни купови 6F, тери чорапи, обични машини за чорапи, жакард чорапи од 4-5 инчи машини, машини за обични шевови, 4D горен дел, машини за рамни чевли, машини за јака со жакард и преносни јаки Машина за етикетирање, итн. најстабилните машини во Кина, не само што се продаваат добро на домашниот пазар, туку и извезуваат во Европа, Јужна Америка, Африка, Југоисточна Азија, Блискиот Исток и други региони.

Кабината на Weihuan Machinery

Како претпријатие кое се фокусира на производство на висококвалитетни текстилни машини и опрема, Weihuan Machinery Co., Ltd. ќе ги прикаже своите најнови технолошки достигнувања и иновативни производи на изложбата ITMA2023. Компанијата отсекогаш била водена од деловната филозофија на фокусирање на иновациите и е посветена на клиентите да им обезбеди најнапредни машини и технички решенија. За време на оваа изложба, Weihuan Machinery Co., Ltd. ќе ја покаже својата силна сила и имиџ на брендот во областа на производството на текстилни машини пред публиката од целиот свет, ќе ги сподели своите технолошки достигнувања и ќе го прошири своето влијание на пазарот.


Штандот на Weihuan Machinery се наоѓа во HALL 4-D206. Искрено ги поздравуваме сите гости да ги посетат и искусат.

ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО WEIHUAN !,!BIENVENIDO A WEIHUAN!

微 信 图片 _20230608155506