сите категории

Производи

Машина за плетење рамен џемпер


Место на потеклоКИНА
Име на брендWEIHUAN
цена:КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Пакување Детали за:КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Време на испорака:КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Начин на плаќање:КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Набавка Способност:КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Испраќам барање
Опис

Компјутеризиран бренд Weihuan Рамна машина за плетење за џемпер, капа и шал, двоен/троен систем со единечна кочија, од 3 до 16 г и 3.5.7 г, ширина на плетење 36”, 48”, 52”, 56”, 66”, 72”, 80” и 100”. Лед контролер со повеќејазичен дизајн.

Мерач3G/5G/7G/12G/14G/16G/3.5.7G
Ширина на плетење36”,48”,52”,56”,68” ,66”,72”,80”,100”
Систем за плетењеЕдинечна кочија со двоен систем; една кочија со три системи
Функција за плетењеПредна единечна страна, задна една страна, три рамни, четири рамни ребра, игла за вртење, игла за бирање, око за висење, жаккард, игла, игла за отворено затворање, игла за темно затворање и друга редовна шема за плетење
Систем за контрола наЕкран: LED екран на допир, USB влез, меморија до 2G
НапојувањеЕднофазен 220v, моќност 1kw, CMOS технологија, со мемориска функција во моментот на исклучување, за продолжување со плетењето по обновувањето
Кориснички сервис1+1 систем, 2+2 систем

конкурентна предност

Лед контролер, USB влез, голема меморија.

Контрола на мотор за систем за вадење ролери.

Контрола на мотор за систем за мијалник.

Мутил функција за плетење .

Избори од 8 чекори со максимална брзина до 1.2 m/s.

Царинска служба за дизајн: 1+1 систем, 2+2 систем.

апликации

Плетење џемпер

Плетење со шал

Плетење капа

Прашања и одговори на клиенти
    Не одговараше на ниту едно прашање!
Испраќам барање
Други категории